Zoektocht naar burgerstijlen tijdens stadsgesprek Almelo
Ruim honderd mensen uit allerlei geledingen van de samenleving deden maandag 4 juli mee aan het stadsgesprek over burgerstijlen, georganiseerd door de gemeente Almelo. Na een inleiding door burgemeester Jon Hermans-Vloedbeld en Frits Spangenberg,oprichter van Motivaction en bedenker van de Mentality-methode, gingen de deelnemers aan het werk in acht workshops. Aan de hand van de vraag: hoe kunnen overheid en organisaties werkelijk in contact komen met inwoners.
Burgermeester Jon Hermans: "Vaker onderscheid durven maken."
Gemeentesecretaris Gerald de Haan: "We maken beleid voor mensen die we niet kennen."
Vooral de overheid wordt de laatste jaren geconfronteerd met die toenemende ontevredenheid, individualisering en met vervreemding van de politiek. Kijk bijvoorbeeld naar de opkomstcijfers van de laatste verkiezingen. Bij de verkiezingen van de provinciale staten kwam in Almelo minder dan de helft van de kiezers opdagen. Om er achter te komen wat leeft bij de Almeloërs,gingen gemeente en maatschappelijke partners maandag 4 juli met elkaar in gesprek volgens de Mentality-methode van Frits Spangenberg. Die methode is gebaseerd op een indeling van de samenleving in acht sociale milieus of burgerstijlen. Iemands werk, woonomgeving, mediagebruik en partnerkeuze zijn niet toevallig tot stand gekomen. Opinie, levensstijl en gedrag worden bepaald door aangeleerde waarden.
Frits Spangenberg Motivaction: "Het is belangrijk voor organisaties om die waarden per doelgroep te kennen om erop te kunnen reageren."
Burgemeester Hermans noemde het "een nieuwe stap in het proces van opnieuw verbinding zoeken met de samenleving". "De zoektocht naar burgerstijlen past daarbij. De overheid moet veranderen en de samenleving moet weer samenleving worden."
Iedereen die zich heeft aangemeld voor het stadsgesprek ontving een link naar de Mentality-test. Daarmee konden de deelnemers ontdekken welke van de acht burgerstijlen het meest bij hen past.
(Bovenstaade foto is gemaakt door Marinus Blaak)
Zie nieuwsbrief Gemeente Almelo juli 2011







