Toegankelijkheid

Skip to main content

Retail speelt in op Ramadan: van supermarkt tot luxewarenhuis

06 maart 2025

Steeds meer winkels in Nederland spelen in op de Ramadan, de heilige maand waarin moslims wereldwijd vasten van zonsopgang tot zonsondergang. Supermarkten zoals Albert Heijn en Jumbo richten speciale schappen in met producten die passen bij de iftar (de maaltijd na zonsondergang) en het Suikerfeest. Dit jaar sluiten zelfs de Bijenkorf en IKEA aan, wat een interessant signaal is: ook luxewarenhuizen en non-food retailers zien de commerciële potentie van deze periode.

Uit onderzoek van Motivaction, dat meerdere keren wordt aangehaald in het artikel van AD, blijkt dat moslims tijdens de Ramadan aanzienlijk meer uitgeven aan voeding, cadeaus en feestelijke aankopen. Aanpassingen in het assortiment tonen de bereidheid van Nederlandse retailers om diverse culturele en religieuze tradities te omarmen en hun aanbod hierop af te stemmen. Dit is niet alleen een manier om de verkoop te stimuleren, maar ook om inclusiviteit en begrip binnen de samenleving te bevorderen.

De groeiende aandacht voor de Ramadan binnen de retail laat zien dat merken steeds vaker inspelen op de culturele en religieuze diversiteit in Nederland. Van dagelijkse boodschappen tot luxeartikelen: de Ramadan is een periode waarin consumentenbestedingen stijgen, en retailers spelen hier slim op in.

Meer weten over het onderzoek? Neem contact op met André Kamphuis of Pieter Paul Verheggen.

Deel dit artikel

Vragen?
André Kamphuis

Email 
Functie Senior Research Consultant
Telefoon +31 (0)20 589 82 66

Pieter Paul Verheggen

Email
Functie Algemeen Directeur
Telefoon +31 (0)20 589 83 83


Gerelateerde artikelen

Persuasion tactics - effectief communiceren is een kunst

Sander Kluiters
08 februari 2018

Bied buitenbeentjes structuur in de duurzame voedseltransitie

Gerard van der Werf
13 maart 2019

De kracht van harde data en zachte mensenkennis 

Karel Slootman
19 september 2023

250.000 jongeren zetten zich in voor een respectvolle samenleving

Ester Koot
09 november 2020
Neem contact met ons op
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.



Copyright ©2024 Motivaction International B.V. All Rights Reserved

Powered by © Totoweb and Gonta Creative Agency