Toegankelijkheid

Skip to main content

Mentality X Humor in de media: hoe humor het publiek bereikt

16 september 2024

Humor speelt een essentiële rol in de media, maar hoe bereik je de juiste doelgroep met de juiste grap? Samen met De Speld heeft Motivaction hier onderzoek naar gedaan, door drie interessante doelgroepen te identificeren binnen het lezerspubliek van De Speld.

Met behulp van het Mentality-model werden verschillende groepen humorliefhebbers in kaart gebracht, elk met unieke voorkeuren voor comedyshows, televisieprogramma's, en online platforms. Het onderzoek onthult dat humor sterk varieert tussen groepen; waar de ene doelgroep zich aangetrokken voelt tot absurde, satirische humor, verkiest een ander segment een meer traditionele en relativerende benadering. Deze inzichten helpen merken en mediabedrijven om humor effectiever in te zetten in hun contentstrategie.

Drie doelgroepen:

Sensatiezoekers: de nieuwsgierige satirici

Deze groep houdt van scherpe, maatschappijkritische humor en waardeert programma’s zoals Dit was het nieuws en De Avondshow met Arjan Lubach. Ze zijn vaak op zoek naar humor die hen intellectueel uitdaagt en maatschappelijke onderwerpen behandelt met een humoristische twist.

Vernieuwingzoekers: de digitale lachers

Deze jongere groep consumeert vooral humor via sociale media en platforms zoals TikTok of YouTube. Ze waarderen snelle, korte humor met een focus op memes en internetcultuur, en volgen influencers die grappen maken over trends en alledaagse internetgebeurtenissen.

Kwaliteitzoekers: de betrokken humoristen

Voor deze groep draait humor om herkenbaarheid en menselijkheid. Ze zijn te vinden bij shows en platforms die situaties uit het dagelijks leven relativeren. Denk aan cabaretiers als Claudia de Breij of programma’s zoals De Luizenmoeder.

Wat betekent dit voor merken?

Door humor te gebruiken die resoneert met specifieke doelgroepen, kunnen merken niet alleen hun publiek beter bereiken, maar ook sterke emotionele banden opbouwen. Het onderzoek van Motivaction en De Speld laat zien dat humor een krachtig middel kan zijn om betrokkenheid en merkherkenning te vergroten. Maar de sleutel ligt in het begrijpen van wat jouw doelgroep grappig vindt.

Wil je meer weten over dit onderzoek en hoe humor jouw merkstrategie kan versterken? Neem contact op met onze experts Kevin Hengstz of Oriane Pam.

Bekijk de volledige whitepaper en ontdek hoe je jouw publiek effectief aan het lachen kunt krijgen.

Vul het formulier hieronder in en download de whitepaper. 


 

Deel dit artikel

Vragen?
Kevin Hengst

Kevin Hengstz

Email 
Functie Senior Strategy Consultant
Telefoon +31 (0)20 589 82 14


Gerelateerde artikelen
Liftgebruik gevaarlijk bij brand

‘Installeer liften zo dat ouderen ze kunnen gebruiken bij brand’

Jorn Lingsma
12 november 2018

Het effect van hogere bijtelling op de populariteit van de elektrische auto

André Kamphuis
23 juli 2019

Zonnepaneeleigenaren onmisbaar voor een schoon en onafhankelijk Nederland

Cecilia Keuchenius
23 september 2025

Grote zorgen om vapende jongeren: campagne ‘Nee tegen vapen’ van start

Giovanni Giaquinto
13 mei 2025
Neem contact met ons op
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.


Copyright ©2024 Motivaction International B.V. All Rights Reserved

Powered by © Totoweb and Gonta Creative Agency