Toegankelijkheid

Skip to main content

Wie is er aan zet in de energietransitie? Gerard van der Werf bij New Business Radio

30 september 2019

Het ondertekenen van het Nederlandse Klimaatakkoord, de klimaatstakingen in Den Haag en andere landen: duurzaamheid staat hoog op de agenda. Maar hoe gaan we stappen zetten in de energietransitie, en hoe krijg je burgers in beweging?

Om op die vraag antwoord te geven schoof duurzaamheidsexpert Gerard van der Werf aan bij New Business Radio. Hij lichtte daar de kijk van de Nederlandse burger op de energietransitie toe:  “Als ik kijk naar de recente onderzoeken die we op dit gebied gedaan hebben dan zien we dat een hele grote groep mensen in ieder geval welwillend is, het interesseert ze in meer of mindere mate en ze zijn er in meer en mindere mate mee bezig. Inmiddels is er wel een besef dat er iets moet gebeuren en mensen zijn ook wel, in principe, bereid om daarin iets te doen.”

Duurzaamheid leeft dus steeds meer, maar er zijn nog grote verschillen binnen de samenleving wat betreft de kennis en houding ten opzichte van het onderwerp. Om de transitie een succes te maken zullen alle groepen mee moeten helpen.

Wil je weten wat belangrijke vervolgstappen zijn, en wie het voortouw moet nemen? Je kunt nu het hele interview terugluisteren op New Business Radio.

Neem voor meer informatie over dit onderwerp contact op met Gerard van der Werf.

Deel dit artikel

Vragen?
Gerard van der Werf

Email
Functie Senior Research Consultant
Telefoon +31 (0)20 589 82 40


Gerelateerde artikelen

Dag van de Alfabetisering: aandacht voor de impact van laaggeletterdheid

André Kamphuis
08 september 2025

Je tuin als wapen tegen hitte, droogte en hoosbuien: wat vinden tuinbezitters?

Cecilia Keuchenius
01 april 2021

Korting op de zorgpremie voor mensen met een gezonde leefstijl, hoe denken Nederlanders erover?

Talia Cohen Rodrigues
25 april 2024

Veelvuldig TikTok-gebruik gepaard met toenemende privacy zorgen onder Nederlandse gebruikers

Jeroen Senster
18 oktober 2022
Neem contact met ons op
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het Google privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.


Copyright ©2024 Motivaction International B.V. All Rights Reserved

Powered by © Totoweb and Gonta Creative Agency